The Americans, 4. évad
A The Americans 4. évada éppolyan remek volt, mint az eddigiek. A sorozat ráfordult a célegyenesre, az ügynökök nagy válaszút elé értek. Spoilerekkel súlyosbított tartalom!
Biofegyver és problémás nők
Bár az évad alap konfliktusát, a fő izgalmat elvileg a biológiai fegyver kicsempészése jelentette volna igazából ez a történetszál annyira nem volt jelentős. Folyamatosan ott kanyargott a többi között, de a hozzá kapcsolódó, főleg szereplőközpontú érzelmi sztorik hangsúlyosabbak voltak.
Az viszont tetszett, hogy egy olyan küldetés volt, ami nem jött össze, még ha ez nem is a beépített ügynökök hibája.
Az évad elején el kellett varrni Nina sztoriját és ahhoz képest, hogy milyen hosszan kapálózott a börtönben radikálisan gyors volt, ahogy két perces tárgyalás után kivégezték. Egy alap karakter tűnt el a sorozatból, de a hiánya inkább Beeman amúgy is egyre könnyebb szerepét súlytalanította tovább.
Én azt hittem, hogy Martha is meg fog halni, de úgy tűnik egy amerikai nő még itt sem halhat meg. Arra is nagyobb tétben mertem volna fogadni, hogy öngyilkos lesz, de végül csak szimplán kiírták a sorozatból. Legalábbis egyelőre úgy tűnik.
The Americans – az elamerikanizálódás?
Az évadnak legalább a fele elment arra, hogy ez a két hangsúlyos női szereplő végre ne zavarogjon állandó problémaként és aztán rátérhettünk végre a lényegre. Mindkét főhősünk megszenvedte idén a magáét lelkileg. Phil számára Martha megmentése volt a törés, míg Elizabeth talán első alkalommal elvesztette a hűvös távolságtartás előnyét és összebarátkozott az áldozatával. Hogy ez mennyire megrázta őt is és a kapcsolatukat is csak az utolsó pár percben látszott meg igazán.
Az évad végén ugyanis az összekötőjük azt tanácsolja, hogy meneküljenek és térjenek vissza a Szovjetunióba. Azt már sejtettük eddig is, az első évad óta látszott, hogy Philip már nem kötődik olyan nagyon a szülőhazájához és egyre inkább amerikai, a hivatása munkává vált. De Elizabeth esetében a hirtelen rászakadt döntés kényszernél jött ki, hogy már ő sem az száz százalékig elkötelezett ügynök, mint volt.
Nem meglepő, hogy a készítők bejelentették már fixen csak két évad lesz, ami alatt elvarrják a szálakat.
Még ide tartozik, hogy talán ebben az amerikanizálódásban szerepet kapott a pihenő idő is, amit az összekötőjük ajándékozott nekik. Egyszer kipróbálhatták végre, hogy milyen lenne nem kémként élni Amerikában és úgy tűnt nem volt ellenükre a dolog.
Jó kis évad volt és nagyon sajnáltam, hogy az utolsó harmadát piszok nagy szünetekkel tudtam csak megnézni, mert a fordítás egy idő után leállt és elég szakaszosan folytatódott csak. Énnekem még mindig az egyik kedvenc sorozatom a The Americans, ez az évad pont ugyanolyan jó volt, mint az eddigiek.