Egy rendhagyó grazi munkaútról készült útinapló. A nagyját út közben írtam a telefonomról, főleg unalmamban. A keretes tartalmakat már itthonról szúrtam közbe.
A fenti képről, amikor az egyik friss szülő rokonom Facebook falán megláttam, helyből eszembe jutott az az érzés, ami olyankor fog el, mikor egyik-másik ismerős arról beszél nekem, hogy milyen fáradt, alig aludt: csak 6-8-10 órát. Én meg igyekszem nem ránézni míg erről beszél, mert nem akarok licitálni: 4-5, bazeg, az is szakaszosan, de panaszkodj […]
A 424-es klub évek óta megrendezi a karácsony előtti vasútmodell kiállítást a Gellért szállóban. Idén az építkezési időszak végén sikerült besurrannom pár fotó erejéig.
Beszélgetés Cilivel, miközben öltöztettem a bölcsiben: – Na, és énekeltetek a Mikulás bácsinak? – Hát igen, de én pont nem énekejtem. – Miért nem? – Pont nem figyejtem oda. – Na de miért nem figyeltél oda? – Hát… mejt a játékokat nézegettem. – De miért nem a Mikulásra figyeltél? (innentől láttam, hogy improvizál.) – Mejt […]
Fürdetjük Dávidot, közben Cili a nappaliban fel-alá rohangál és folyamatosan karattyol. – Testes lányok, testes lányok… Kérdezem Zsófit, hogy ő is úgy hallja-e, mint én. Végül megfejtettük: Tesz-vesz város! Tesz-vesz város!
Gyúrok a kedvenc apuka címére: ma délután egyedül vagyok a két gyerkőccel. Ülünk a lányommal a paplan alatti "kuckóban" mire azt mondja:
- Pajacsintát szejetnék.
Most tolja be éppen a másodikat. Elmúlt három, erre lehet, hogy már emlékezni fog. :)
Remélem, hogy a tegnapi este csak egy döccenő volt. Bár mindenki dühös miatta és ezért mindenki arra koncentrált, hogy mi volt rossz, ne felejtsük el, hogy elhangzott két nagyon fontos beszéd is. Ne felejtsük el, hogy a Kossuth teret megtöltötte a kormánnyal elégedetlenek és az EU támogatóinak tömege.
Tegnap este újra deklaráltuk hogy Magyarország akárki, akármit szeretne Európa része, aktív demokrácia.